Δύσκολα με σκορ 1-0 επικράτησε ο Τηλυκράτης του Οδυσσέα Νυδριού στο τοπικό ντέρμπι

Σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους γήπεδο ο πρωτοπόρος στη βαθμολογία Τηλυκράτης επικράτησε δύσκολα με σκορ 1-0 του Οδυσσέα Νυδριού στο τοπικό ντέρμπι, διατηρώντας το φετινό του αήττητο στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου της Δ’ Εθνικής Κατηγορίας. Το γκολ σημειώθηκε από τον Γραμματικόπουλο λίγα λεπτά προτού λήξει ο αγώνας μετά από εύστοχο χτύπημα καθαρού πέναλτι – απόκρουση μπάλας με το χέρι.

odysseas_tyli_01

Μετά την αναμενόμενη πρώτη νευρικότητα έγινε σε γενικές γραμμές ένα δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Η πρώτη επικίνδυνη φάση σημειώθηκε στο 11′ στα καρέ των γηπεδούχων… αλλά η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι μετά από σουτ του Γραμματικόπουλου. Ένα άλλο δοκάρι είχαμε στο 82′ για τον Οδυσσέα αυτή τη φορά σε σουτ του Ξενάκη. Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί ίσως την ομάδα του Νυδριού, η οποία είχε, ιδιαίτερα στο Β’ ημίχρονο του αγώνα, κάμποσες ευκαιρίες και καλύτερες φάσεις για γκολ που έμειναν όμως ανεκμετάλλευτες.

Τηλυκράτης: Σταματέλος, Κατσαμπίρης, Βρακατσέλης, Σαλαπάτας, Παππάς, Χριστοδούλου, Κούτσικος (85΄ Κολόκας), Κτενάς, Θεράπος (90΄ Ματζούνας), Γραμματικόπουλος, Δομάζος.

Οδυσσέας: Ευαγγελινός, Παπαδόπουλος (89΄ Καλογέρης), Ματούλας, Ζαλώνης, Γεωργάκης, Νάσης (84΄ Κονιδάρης), Ντουντούκης, Γαζής, Λουϊζος, Ορφανίδης (58΄ Ξενάκης).

odysseas_tyli_02

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής, η βαθμολογία του ομίλου και οι αγώνες της επόμενης 9ης αγωνιστικής: